چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧

درباره ما

 سامانه پیوسته جامع یکنواخت تدارکات و امور کالای صنعت نفت


هدف : تهیه و تأمین اطلاعات صحیح و به موقع جهت تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و کنترل دقیق فعالیت‌های مربوط به تدارکات کالای مورد نیاز در راستای جلوگیری از رکود و یا وقفه در عملیات روزمره، نگهداری مؤثر و ایمن دستگاهها و تجهیزات واحدها و همچنین انجام پروژ‌ه‌ها و برنامه‌های از قبل پیش‌بینی شده از اهم وظایف این سامانه می‌باشد. این سامانه با مدیریت و کنترل موجودی انواع کالاها در انبارهای صنعت نفت از یکطرف از کمبود کالا و خسارت‌های ناشی از آن جلوگیری کرده و از طرفی با دادن اطلاعات درست و بهنگام از این موجودی‌ها از خریدهای بی‌رویه و در نتیجه انباشت سرمایه ممانعت می‌نماید.

گستره و حجم فعالیت : کلیه عملیات کالا را برروی انواع موجودی‌های اقلام مستمر، اقلام پروژه، اقلام خرید مستقیم، اقلام مازاد مستمر، اقلام مازاد پروژه / خرید مستقیم، اقلام اسقاطی / خارج از رده‌ / تعمیری و اقلام رزرو شده با ارزش تقریبی 35 تریلیون ریال، در تقریباً ٦٠٠ انبار اصلی و فرعی در سطح صنعت نفت کنترل و مدیریت می‌کند. حجم این عملیات حدوداً ١٠٠٠٠٠ تراکنش در روز می‌باشد.

نوع اجراء : پیوسته (Online) و شامل بیش از ٦٠٠٠ برنامه کاربردی و ١٠٠٠٠ صفحه نمایش.

قابلیت اجراء : غیرمتمرکز بصورت لحظه‌ای و دارای بانک اطلاعاتی متمرکز با کنترل و حفاظت چندلایه.

ذینفعان داخل سازمان : کلیه واحدهای تدارکاتی و سفارشاتی و انبارهای اصلی و فرعی کالا و حسابداری‌ها و بازرسی کالا در سطح صنعت نفت.

ذینفعان خارج از سازمان : حسابرسان خارجی.

سال شروع بهره‌برداری : سال ١٣٧٥بازگشت به لیست سامانه ها    آخریـــن اخــبـار
برگزاري نشست آموزشی فرآیند پرداخت خرید کالا در سامانه EP

نشست آموزشی فرآیند پرداخت خرید کالا در سامانه EP با حضور مدیران ارشد و مدیران کالا شرکت های تابعه برگزار شد. (ادامه)
 
فعالیتهای آموزشی فاوا در یك نگاه

عناوین فعالیتهای آموزشی فاوا در سه ماهه اول سال ١٣٩٧(ادامه)

بایگانی اخبار