پنج شنبه ٢ خرداد ١٣٩٨
 
طراحی و توسعه سامانه های اطلاعاتی قریب به چهار دهه در شرکت ملی نفت ایران حاصل بکارگیری منابع انسانی متخصص و عزم راسخ مدیریت کلان صنعت به بهره مندی از فناوری روز و نگرش سیستماتیک می باشد.

با توجه به پیچیدگی و عظمت صنعت نفت از سالیان دور نیاز به سامانه های اطلاعاتی اختصاصی نمایان بود و رفته رفته این نیازمندی با ظهور فناوری های جدید اطلاعات و ارتباطات بیشتر گردید، به طوری که هسته اصلی کسب وکار بدون این سامانه هاکه به مثابه رگهای اعصاب برای بدنه کسب و کار هستند قادر به ادامه فعالیت نمی باشد.

با توجه به اینکه در صنعت نفت بیشتر امور بالادستی و حتی پایین دستی اختصاصی هستند و به این سبب نیاز مبرم به واحدی پویا و توانمند برای طراحی و توسعه سامانه های کلان در سطح صنعت بزرگ نفت، اجتناب ناپذیر است. گسترش و توسعه این واحد در سطح معاونت برای واحد مدیریت فاوای نفت دور از انتظار نبوده و با تولید سامانه های مکانیزه و معمولاً اختصاصی در سطح شرکت ملی نفت و صنعت نفت، وزارت نفت را به پیشرو بودن در رسیدن به حد و استانداردهای دولت الکترونیکی یاری نموده است. با توجه به بیش از ٣ دهه تولید و بکارگیری سامانه های اطلاعاتی، طیف وسیعی از برنامه های کاربردی از رده کامپیوتر های بزرگ تا سامانه های نوین مبتنی بر ریزکامپیوترها را در بر می گیرد و قریب به ٦٠ سامانه در کل صنعت نفت نقشی فعال و مستمر را به نمایش گذاشته است.
    آخریـــن اخــبـار
فاوا به دنبال صنعت نفت یادگیرنده است/ پشتیبانی 85 سامانه فعال در فاوای نفت

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران ضمن تشریح فعالیت های این مدیریت، اظهار کرد: 85 سامانه فعال در فاوای نفت پشتیبانی می شود(ادامه)
 
نشست هم اندیشی مدیران فاوای شرکت ملی نفت ایران

نشست هم اندیشی مدیران فاوای شرکت ملی نفت ایران امروز دوشنبه 29 بهمن در سالن شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد. (ادامه)

بایگانی اخبار