يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 دوشنبه ٢٤بهمن ١٣٩٠


مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران اعلام كرد:

برنامه ریزی برای بومی سازی نرم افزارهای فنی و مهندسی در بخش بالادستی صنعت نفت

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران از تهیه ٤٩٨ نرم افزار فنی و مهندسی در بخش بالادستی صنعت نفت خبر داد و گفت: بومی سازی نرم افزارهای فنی و مهندسی با استفاده از ظرفیت های بومی كشور در راس برنامه های این مدیریت قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، احمد تولایی در مراسم برگزاری نخستین همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران كه امروز (دوشنبه؛ ٢٤ بهمن ماه) برگزار شد، با بیان این خبر افزود: شعار این همایش، تمركز در سیاست گذاری، برنامه ریزی، ارزیابی و استقلال در اجرا است.
وی تصریح كرد: امیدواریم با مجموعه ای منسجم و با توجه به اهداف برنامه پنجم توسعه اقتصادی كشور، از موازی كاری جلوگیری به عمل آید.
تولایی ماموریت و چشم انداز فاوای نفت را «صنعت نفت یادگیر و صاحب اندیشه و خرد» عنوان كرد و افزود: بررسی جایگاه «فاوا» (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، تثبیت نقش آن در صنایع بالادستی، همگرایی امور و برنامه ها با اهداف عالیه بالادستی و توسعه كاربردهای فاوا در زنجیره بالادستی صنعت نفت، از اهداف اصلی نخستین همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالادستی صنعت نفت است.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت تصریح كرد: در كنار پایه گذاری مدیریت دانش و كاربردی كردن آن، باید شاخص های ارزیابی عملكرد در برنامه پنجم توسعه را با توجه به شاخص های اصلی صنعت نفت برای دستیابی به اهداف سند چشم انداز تبیین كرد.
تولایی گفت: با برگزاری این همایش، ساماندهی و ترسیم برنامه های آتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ها و مدیریت های زیرمجموعه شركت ملی نفت محقق خواهد شد.
وی افزود: كل شاخص های مورد نظر در این حوزه تا پایان سال ارزیابی می شود.
تولایی، پرهیز از دوباره كاری و صرف هزینه و زمان در موارد موازی، تدوین سیاست و رویه های فاوا برای هم افزایی و همسویی كسب و كار اصلی در زنجیره ارزش بالادستی را از جمله نتایج برگزاری این همایش عنوان كرد و افزود: تدوین رویه ها و مقررات استاندارد در بخش بالادستی صنعت نفت به منظور همگرایی و همسویی بین واحدهای فاوا و در نهایت ایجاد یكپارچگی در سطوح فرایند، اطلاعات، نرم افزار و زیرساخت در سطح بالادستی صنعت نفت از طریق چارچوب سازمانی، از دیگر اهداف این همایش است.
وی تصریح كرد: با رفع مشكلات، یكپارچگی و همگرایی مناسبی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در مجموعه شركت ملی نفت ایجاد خواهد شد.
تولایی گفت: با برگزاری نخستین همایش سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالادستی صنعت نفت و تدوین و به كارگیری نتایج حاصل از آن، در صدد ترسیم نقشه پنج ساله فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران هستیم.
وی با بیان اینكه در دو دهه اخیر، فناوری اطلاعات و ارتباطات بیشترین سهم را در تحول و توسعه جوامع به ویژه در مباحث كسب و كار داشته است، افزود: بدون شك این فناوری تحولی شگرف و نقطه عطفی در عصر جدید در حوزه های مختلف كاری به ویژه در صنایع است.
تولایی خاطرنشان كرد: درصدد هستیم با انجام فعالیت های مختلف ازجمله برگزاری همایش و سمینار، بتوانیم به تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه در بخش صنعت نفت كمك كنیم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
رونمایی از نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران

نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت در تاريخ 6 مرداد رونمایی شد.(ادامه)
 
افتتاح اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات نفت

اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران با حضور معاون وزیر نفت افتتاح شد. (ادامه)

بایگانی اخبار