يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 سه شنبه ٧ خرداد ١٣٩٢


مدیرعامل شركت ملی نفت ایران خبر داد:

سنجش میزان امنیت شبكه اطلاعاتی شركت نفت به وسیله هكرها

مدیرعامل شركت ملی نفت ایران خواهان توجه جدی به حفظ اطلاعات امنیتی این شركت شد و گفت: باید با جذب تعدادی هكر توانمند میزان امنیت شبكه اطلاعاتی نفت را مورد آزمون قرارداد و برای مقابله و دفاع در برابر حملات سایبری به دنبال راهكار مناسب بود.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، احمد قلعه بانی در مراسم اختتامیه پروژه سیستم مدیریت امنیت (ISMS) كه صبح امروز (7 خرداد ماه) در محل ساختمان اصلی وزرات نفت برگزار شد ضمن تاكید بر حفاظت اطلاعات شركت ملی نفت ایران به عنوان سرمایه های سازمانی گفت: باید تعدادی نیروی انسانی نخبه را كه توانایی هك كردن سایت های مختلف را دارند به خدمت گرفت و از توانایی آنها برای سنجش میزان امنیت شبكه اطلاعاتی نفت و مقابله و دفاع در مقابل سایر هكرها استفاده كرد.
وی ضمن تشكر از سه سال تلاش متخصصان در طراحی سیستم امنیت اطلاعات گفت: در صورتی كه امنیت شبكه تضمین شود، حملات سایبری نمی تواند اختلالی در كار متخصصان و كاركنان ایجاد كند كه البته این امر مستلزم دارا بودن سیستم امنیتی قوی و كارا است.
قلعه بانی با بیان اینكه در بسیاری از كشورهای دنیا، سازمانی مختص برای مقابله با حملات سایبری و همچنین حراست و حفاظت از اطلاعات و داده های سازمانی وجود دارد، تصریح كرد: اطلاعات و داده های تولید شده در شركت ملی نفت ایران نیز باید براساس اولویت بندی در اختیار كاربران قرار بگیرد.

استفاده از تدابیرامنیتی برای حفاظت از اطلاعات نفتی
معاون وزیر نفت در امور مهندسی و نظارت بر طرح ها نیز اظهار كرد: انباشتگی اطلاعات خلق دانش را به همراه دارد و به دنبال خلق دانش، تولید ثروت ایجاد می شود.
اصغر ابراهیمی اصل ادامه داد: هم اكنون كشورهای بزرگ برای اطلاعات و آمار و ارقامی سازمانی خود ارزش بالایی قائل اند، از این رو شركت های بزرگ و از جمله شركت ملی نفت ایران، باید استفاده از تدابیر امنیتی مناسب برای حفاظت اطلاعات را در اولویت كاری خود قرار دهند.
به گفته وی، خلق نوآوری، پشتكار و هوشمندی می تواند تاثیر بسزایی در خلق سیستم جامع امنیتی داشته باشد.حفاظت از اطلاعات نفتی در برابر دسترسی های غیرمجاز
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران، سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) را یك روش نظام مند به منظور مدیریت، هماهنگی و امنیت اطلاعات سازمانی برشمرد و گفت: با پیاده سازی این سیستم، اطلاعات سازمانی از امنیت لازم برخوردار خواهند بود.
احمد تولایی تصریح كرد: اطلاعات و آمار و ارقام اداری مانند سایر دارایی سازمانی از ارزش بالایی برخوردار است و نیاز به حفاظت دارد كه پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در این راستا انجام شده است.
تولایی امنیت اطلاعات را حفاظت ازمحرمانگی، یكپارچی و در دسترس بودن اطلاعات سازمانی اعلام كرد و گفت: محافظت از اطلاعات شركت ملی نفت ایران در برابر دسترسی غیر مجاز، تامین، صحت، دقت و كامل بودن اطلاعات و روش های پردازش آنها و همچنین دسترسی افراد و نهادهای مجاز به اطلاعات در زمان های مورد نیاز از جمله شرایطی است كه باید برای امنیت اطلاعات سازمان در نظر گرفت.منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
رونمایی از نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران

نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت در تاريخ 6 مرداد رونمایی شد.(ادامه)
 
افتتاح اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات نفت

اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران با حضور معاون وزیر نفت افتتاح شد. (ادامه)

بایگانی اخبار