دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧

درباره ما

 دوشنبه ١٧ تیر ١٣٩٢


در حاشیه نشست تخصصی معماری سازمانی عنوان شد،

تهیه نقشه الكترونیكی كسب و كار شركت ملی نفت ایران

نشست تخصصی معماری سازمانی به منظور بررسی عملكرد معماری سازمانی و لزوم بازنگری این طرح با حضور كارشناسان حوزه فاوای شركت ملی نفت ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، نشست تخصصی "معماری سازمانی"، صبح امروز (دوشنبه؛ 17 تیر ماه) با حضور كارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سالن شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد.

مجتبی صابری، رییس برنامه ریزی و كنترل پروژه فاوا شركت ملی نفت ایران در این نشست به معرفی معماری سازمانی پرداخت و گفت: معماری سازمانی در واقع نقشه راه كسب و كارالكترونیكی شركت ملی نفت ایران است كه می تواند ارزش افزوده بالایی را برای این مجموعه ایجاد كند.

وی ادامه داد: این طرح می تواند به كسب و كار كلیه شركت های تابعه شركت ملی نفت ایران، رونقی تازه ببخشد و به عنوان راهنمای كسب و كارشان تلقی شود.

صابری تصریح كرد: نقش فناوری اطلاعات در دهه های گذشته در 2 سامانه در حوزه مالی و اداری تعریف شده بود كه با تحولات گسترده ای كه صورت گرفته در تمام سازمان فراگیر شده است. وی تاكید كرد: بدون برنامه و معماری مشخص امكان دسترسی به سازمانی چابك میسر نیست.

رییس برنامه ریزی و كنترل پروژه فاوا شركت ملی نفت ایران با بیان اینكه معماری سازمانی نقش كلیدی درتحولات سازمانی و همچنین نوآوری در عملكرد سازمان دارد، اظهار داشت: طرح معماری سازمانی از طرح "بین" و "نصر" بصورت مدون شروع شده است؛ اما با توجه به اینكه طبیعت طرح معماری سازمانی و برنامه ریزی راهبردی، نیازمند بازنگری مستمر است، در این پروژه قرار است این طرح مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی در خصوص كاربرد كلان طرح معماری در تحولات سازمانی بالادستی صنعت نفت گفت: اطلاع رسانی، گزارشات مدیریتی، پروژه ERP به عنوان ورودی مورد نیاز برای تحلیل كسب و كار و استراتژی های مورد نیاز در این حوزه، توسعه نرم افزارهای فنی مهندسی با توجه به تحلیل زنجیره ارزش، ساختارهای مورد نیاز فناوری اطلاعات در سطح شركت ملی نفت ایران و یكپارچگی این ساختارها، برنامه ریزی اداری و مالی و انتخاب پروژه های اولویت دار از جمله كاربردها، ورودی ها و خروجی های راهبردی در طرح معماری سازمانی نفت مطرح است.

صابری ادامه داد: لایه های معماری سازمانی شامل كسب و كار، اطلاعات، برنامه های كاربردی و فناوری یا زیر ساخت می شود؛ این در حالی است كه مدیران تنها به لایه كسب و كار می پردازند و لایه های دیگر در این میان مهجور مانده است.

بر اساس این گزارش در ادامه نامداری؛ مدیر پروژه معماری سازمانی به نتایج پروژه معماری طرح كلان معماری سازمانی اشاره كرد و در نهایت مومنی از دیگر كارشناسان حوزه فناوری اطلاعات شركت ملی نفت ایران به تحلیل موانع و مشكلات اجرای پروژه های معماری سازمانی و ارائه پیشنهاداتی برای مواجهه با آنها در سازمان های دولتی ایران پرداخت.منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
معاون مدیر عامل شركت ملی نفت ایران در عملیات غیر صنعتی

حكم انتصاب جناب آقای قاسمعلی بازآیی به عنوان مدیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران(ادامه)
 
معاون مدیر عامل شركت ملی نفت ایران در عملیات غیر صنعتی

حكم انتصاب جناب آقای سید شهرام الدین توكلی به عنوان معاون مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت(ادامه)

بایگانی اخبار