دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧

درباره ما

 دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٢


رییس برنامه ریزی و كنترل پروژه فاوای نفت؛

كیفیت و كمیت برنامه های امنیت اطلاعات در صنعت نفت ارتقا می یابد

مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران، برنامه های متعددی را برای ارتقای كمی و كیفی امنیت اطلاعات در قالب به كارگیری استانداردهای مصرف در حوزه امنیت در دست اجرا دارد. به گزارش خبرنگار NIOC، مجتبی صابری، رییس برنامه ریزی و كنترل پروژه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران در نشست تخصصی آشنایی با الزامات فنی درگاه و قابلیت استفاده و دسترسی دولت الكترونیكی كه از سوی این مدیریت صبح امروز(دوشنبه؛28 مردادماه) برگزارشد، با بیان این مطلب گفت: مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران در زمینه امنیت سایبری، با تعریف پروژه های متعدد در این زمینه بصورت جدی اقدام كرده است.

وی در تعریف تجارت الكترونیك گفت: این تعریف فرایند خرید، فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبكه‌های كامپیوتری و اینترنت را شامل می شود.

صابری تاكید كرد: اهمیت تجارت الكترونیك در حیطه فناوری اطلاعات باعث شده تا تدوین و اجرای قوانین و لوایح مورد نیاز در این عرصه همواره مد نظر مسئولان صنعت نفت باشد.

وی با بیان این كه فناوری اطلاعات وارتباطات شركت ملی نفت ایران، بصورت ماهانه سمیناری با هدف آشنایی كاربران این حوزه با آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات وارتباطات برگزار می كند، تصریح كرد: امیدواریم همراه با برگزاری این سمینارها، كاربران این حوزه بتوانند از نتایج آن استفاده كنند.

صابری همچنین فناوری را فرآیندی موثر در حوزه كسب و كار دانست و تاكید كرد:نقش فناوری اطلاعات در كسب و كار سنتی و انفعالی نیست؛ از اینرو با فعالیت در این حوزه می توان نظام كسب و كار را متحول كرد.

رییس برنامه ریزی و كنترل پروژه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران، ایجاد سامانه هوشمند كارت سوخت را نمونه بارز قدرت فناوری عنوان و تصریح كرد: شركت ملی نفت ایران برای تحقق كامل برنامه های دولت الكترونیك پروژه های متعددی را تعریف كرده است.

وی گواهی نامه الكترونیكی، پروژه امنیت ISMS، ERP و سامانه تامین اكترونیكی كالای صنعت نفت را از جمله پروژه های فاوای نفت در راستای دولت الكترونیك معرفی كرد.منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
معاون مدیر عامل شركت ملی نفت ایران در عملیات غیر صنعتی

حكم انتصاب جناب آقای قاسمعلی بازآیی به عنوان مدیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران(ادامه)
 
معاون مدیر عامل شركت ملی نفت ایران در عملیات غیر صنعتی

حكم انتصاب جناب آقای سید شهرام الدین توكلی به عنوان معاون مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت(ادامه)

بایگانی اخبار