يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٢


مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران خبر داد:

استفاده از تكنولوژی های جدید رایانه ای در شركت ملی نفت ایران

شركت ملی نفت ایران همگام با شركت های بزرگ نفتی دنیا، سیستم رایانش ابری (مدلی برای دسترسی آسان كاربران به منابع رایانشی از طریق شبكه) را به مرور زمان و به طور كامل و فراگیر جایگزین تكنولوژی های قدیمی می كند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، احمد تولایی؛ مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران در نشست تخصصی " مكانیزم‌های گذر از مدل Data Centerبه مدل Private Cloud Computing كه صبح امروز (چهارشنبه؛ 10 مهر ماه) با حضور مدیران و كارشناسان فاوای صنعت نفت، برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: رایانش ابری در حقیقت مدلی برای دسترسی آسان بر اساس تقاضای كاربر از طریق شبكه به مجموعه ای از منابع رایانشی قابل تغییر فراهم می كند.

تولایی با بیان اینكه رایانش ابری، مدل رایانشی بر پایه شبكه های رایانه ای مانند اینترنت است، توضیح داد: رایانش ابری الگوی نو برای عرضه مصرف و تحویل خدمات رایانشی را ارائه می كند.

وی افزود: رایانش ابری با حداقل منابع و بدون نیاز به دخالت مستقیم فراهم كننده، پیكر بندی شبكه ها، سرورها، فضای ذخیره سازی، برنامه های كاربردی و سرویس ها را فراهم می كند.

به گفته مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران، رایانش ابری، راهكارهایی برای ارائه خدمات فناوری اطلاعات به شیوه های مشابه با صنایع همگن ارائه می دهد.

وی گفت: بسیاری از شركت های بزرگ نفتی از سرویس دهنده Cloud به صورت اختصاصی استفاده می كنند، شركت ملی نفت ایران نیز برنامه ایجاد یك سیستم Cloud اختصاصی را برای صنعت نفت در دست اقدام دارد.

تولایی با بیان اینكه تكنولوژی در آینده به سمت سرویس های رایانش ابری پیش خواهد رفت، افزود: پیش بینی می شود كه نیاز بازار جهانی به سرویس دهنده ها از 40.7 میلیارد دلار در سال 2011 به 241 میلیارد دلار تا سال 2020 برسد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران ادامه داد: هم اكنون 84 درصد از نرم افزارهای تولیدی در دنیا برای محیط (رایانش ابری) طراحی شده اند.

وی اظهار كرد: در سیستم رایانش ابری هر كاربر تنها هزینه استفاده از آن را پرداخت می كند و نیازی به محل نگهداری سرور، بروز رسانی نرم افزار، دانش فنی و سایر مواری را ندارد.

تولایی با اشاره به اینكه سرمایه اولیه درسیستم Cloudصفر است، اضافه كرد: سیستم Cloud یك سرویس كاملا هوشمند است.

مدیر فناوری، اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران گفت: شركت ملی نفت ایران از 3 گذشته استراتژی استفاده از سیستم های سرویس های Cloud را اتخاذ كرده است تا همگام با بقیه شركت های بزرگ نفتی حركت كند.منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
رونمایی از نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران

نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت در تاريخ 6 مرداد رونمایی شد.(ادامه)
 
افتتاح اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات نفت

اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران با حضور معاون وزیر نفت افتتاح شد. (ادامه)

بایگانی اخبار