يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 شنبه ٣ خرداد ١٣٩٣


با حضور مدیرعامل شركت ملی نفت ایران

همایش اختتامیه پروژه های معماری سازمانی و برنامه راهبردی برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، احمد تولایی؛ مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات این شركت، صبح امروز (شنبه؛٣خرداد) درهمایش اختتامیه پروژه معماری سازمانی و برنامه راهبردی گفت: معماری سازمانی و برنامه راهبردی معماری سازمانی در واقع شامل مجموعه ای از نقشه های فنی، نمودار و مستندات به منظور تدوین نقشه راه است.

وی با بیان اینكه پروژه معماری سازمانی و برنامه راهبردی شركت ملی نفت ایران یك سال و نیم پیش آغاز شده است، گفت: هدف این پروژه بهینه سازی فرآیندی سازمان برای كسب و كار و ارایه خدمات برای پشتیبانی و تطبیق با تغییرات محیطی است.

تولایی یكی از ضرورت های وجود معماری سازمان را افزایش پیچیدگی، دشواری ها و تغییرات سریع محیط سازمان عنوان و تاكید كرد: تطبیق نیازمندی ها، فراهم شدن امكان كنترل و هدایت موثر سازمان و كاهش میزان ریسك از مزایای پروژه معماری سازمانی است.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران، مدیریت تغییرات سازمانی، جایگزینی سیستم موروثی و ایجاد زبان مشترك در سازمان را از جمله دلایل بكارگیری معماری سازمان عنوان كرد.

به گفته تولایی، نیاز، آمادگی و بلوغ سازمان، نوع تفكر، تكنیك، ابزار مناسب توسعه و راهبرد پیاده سازی ریسك های تهدید كننده از جمله شرایط مورد نیاز طرح كلان معماری سازمانی است.

وی از فرهنگ سازمانی به عنوان یكی از اركان اصلی پیاده سازی طرح كلان معماری سازمانی یاد كرد.

تولایی به سابقه معماری سازمانی در فاوا اشاره و تصریح كرد: دو طرح نصر و BAIN از سال ١٣٨٣ باهدف تبین راهبرد و ساختار كلان شركت ملی نفت ایران تعریف و اجرا شد.

گفتنی است، در این مراسم از كارشناسان و مسئولان پروژه معماری سازمانی و برنامه راهبردی شركت ملی نفت ایران با اهدای لوحی از سوی مدیرعامل شركت ملی نفت ایران تقدیر به عمل آمد.منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
رونمایی از نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران

نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت در تاريخ 6 مرداد رونمایی شد.(ادامه)
 
افتتاح اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات نفت

اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران با حضور معاون وزیر نفت افتتاح شد. (ادامه)

بایگانی اخبار