يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 یکشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٣


مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران خبر داد:

ایجاد زیر ساخت های سیستم هوشمند داشبورد مدیریتی در صنعت نفت

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران از ایجاد زیر ساخت های لازم برای اجرای سیستم هوشمند داشبورد مدیریتی ابزار تحول سازمانی در صنعت نفت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شركت ملی نفت ایران، احمد تولایی در نشست تخصصی داشبورد مدیریتی ابزار تحول سازمانی كه صبح امروز(یكشنبه؛ 12مرداد ماه) در ساختمان اصلی وزارت نفت برگزار شد، گفت: داشبورد مدیریتی، سیستم نرم افزاری نوینی است كه در غنی‏سازی اهداف با استفاده از اطلاعات و تجزیه و تحلیل آنها به سازمان ها كمك می‏كند.

وی توضیح داد: سیستم داشبورد مدیریتی به مدیران این امكان را می‏دهد تا با تعریف، نظارت و تحلیل شاخص های كلیدی عملكرد در ایجاد تراز بین اهداف و فعالیت ‏ها، نمایان ‏سازی تمامی فعالیت ‏های سازمان و ایجاد یك محیط نمایش مشترك بین اهداف و فعالیت ‏ها برای تصمیم سازی درست و كارآمد اقدام كنند.

تولایی با بیان اینكه درسیستم داشبورد مدیریتی داده‌ ها از منابع مختلف در یك پایگاه داده مركزی قرار گرفته و سپس توسط نرم‌افزار مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به اینكه امكان دارد داده ‌ها در پایگاه ‌های داده ایی مختلفی باشند، لذا از واسطی به عنوان یكپارچه ‌ساز استفاده می‌شود تا داده‌ ها به قالب استاندارد نرم‌افزار تبدیل شده و در پایگاه داده مركزی قرار گیرند.

وی توانایی تصمیم گیری آگاهانه بر اساس اطلاعات كسب و كار جمع آوری شده، ایجاد تراز بین استراتژی‌ ها و اهداف سازمانی، ذخیره زمان در ایجاد گزارش‌ های سازمانی، ایجاد دید كلی و سریع از عملكرد سیستم، كمك به تصمیم گیری سریع تر و بهتر، نظارت بر عملكرد سازمان و واحدها را از مزایای اجرای سیستم داشبورد مدیریتی در سازمان عنوان كرد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شركت ملی نفت ایران تصریح كرد: به كمك داشبورد مدیریتی می توان گزارشات مختلف را در كنار هم مشاهده كرد در نتیجه با مقایسه آنها با یكدیگر، از محیط سازمان و نحوه عملكرد آن درك كاملی حاصل می شود.

تولایی با بیان اینكه داشبورد مدیریتی در كسب و كار مانند داشبورد اتومبیل عمل می كند و اطلاعات را در اختیار كاربر قرار می دهد، گفت: برای پیاده سازی این سیستم باید فرآیند های نیاز سنجی، برنامه ریزی، اجرا و سنجش و ارزیابی طی شود.منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
رونمایی از نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران

نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت در تاريخ 6 مرداد رونمایی شد.(ادامه)
 
افتتاح اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات نفت

اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران با حضور معاون وزیر نفت افتتاح شد. (ادامه)

بایگانی اخبار