يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
 ٢٩ بهمن ١٣٩٥


مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پیامی به مناسبت آغاز به کار کنفرانس امنیت ارتباطات تاکید کرد:

ضرورت اتخاذ رویکرد منسجم در مواجهه با مخاطرات سایبری


پنجمین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی امنیت اطلاعات و ارتباطات و پدافند سایبری با پیام مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مجتمع محمود آباد آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار شرکت ملی نفت ایران، در پیام علی کاردر خطاب به همکاران پرتلاش صنعت نفت آمده است: «بدینوسیله حضور فعال و موثر شما مسئولین و کارشناسان ارزشمند صنعت نفت را در پنجمین کنفرانس امنیت اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت که به میزبانی مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران در مرکز آموزش محمود آباد برگزار شده است را خیر مقدم عرض می کنم.

همانگونه که استحضار دارید، با ظهور و رشد فناوری و مبانی نوین و با توجه به افزایش ضریب نفوذ اینترنت و استفاده از تکنولوژی اطلاعات و ظهور اینترنت اشیا، به ویژه در ابعاد صنعتی، مواجهه با مخاطرات سایبری نیاز به رویکردی منسجم به ویژه در صنعت نفت احساس می شود تا در عصر پرشتاب رشد اطلاعات، فعالیت بدون وقفه صنعت نفت به عنوان مهم ترین منبع درآمدی و اقتصادی کشور تداوم داشته باشد و در بعد سازمانی نیز تهدید رقبای تجاری خارجی با تربیت سرمایه های فکری، مادی و معنوی به فرصت تبدیل شود. برای استفاده از فرصت های تکنولوژی جدید و آمادگی در مقابل تهدیدات آن لازم است، نیروی انسانی آموزش دیده و هوشیار در صنعت نفت پرورش یابد و همگام با تغییرات حرکت کند.

معاونت محترم مدیرعامل در امور عملیات غیر صنعتی نیز با توجه به نقش ذاتی خود تلاش می کند تا در جلوگیری از آسیب های اجتماعی، توانمندسازی نیروی انسانی و پرورش متخصصان نقش خود را ایفا کند. همچنین لازم است، متولیان امر آموزش تغییرات جامعه را رصد کنند و ضمن برنامه ریزی برای مقابله با آسیب ها با ظهور تکنولوژی های جدید غافلگیر نشوند.

تعیین هوشمندانه سیاست ها و جهت گیری صحیح کنفرانس ها تخصصی به سمت نیازهای صنعت نفت شامل اکتشاف و حفاری هوشمند، صیانت از مخازن نفت و گاز، استخراج حداکثری از میادین، حفاظت از محیط زیست و بسیاری از کاربردهای دیگر، می تواند چراغ راهی باشد برای آینده ای روشن در صنعت نفت و اعتلای توانمندی های همکاران سخت کوش، دلسوز و گرانقدر که سرمایه های اصلی صنعت نفت هستند.»

بر اساس این گزارش پنجمین کنفرانس و نمایشگاه امنیت اطلاعات و ارتباطات و پدافند سایبری در صنعت نفت ٢٥ الی ٢٨ بهمن ماه ١٣٩٥ در مجتمع محمودآباد برگزار می شود.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت
بایگانی اخبار

    آخریـــن اخــبـار
رونمایی از نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران

نسخه جدید سایت شرکت ملی نفت ایران با همکاری مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت در تاريخ 6 مرداد رونمایی شد.(ادامه)
 
افتتاح اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات نفت

اتاق مانیتورینگ مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران با حضور معاون وزیر نفت افتتاح شد. (ادامه)

بایگانی اخبار