چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 سامانه پیوسته جامع یکنواخت تدارکات و امور کالای صنعت نفت

هدف : تهیه و تأمین اطلاعات صحیح و به موقع جهت تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و کنترل دقیق فعالیت‌های مربوط به تدارکات کالای مورد نیاز در راستای جلوگیری از رکود و یا وقفه در عملیات روزمره، نگهداری مؤثر و ایمن دستگاهها و تجهیزات واحدها و همچنین انجام پروژ‌ه‌ها و برنامه‌های از قبل پیش‌بینی شده از اهم وظایف این سامانه می‌باشد. این سامانه با مدیریت و کنترل موجودی انواع کالاها در انبارهای صنعت نفت از یکطرف از کمبود کالا و خسارت‌های ناشی از آن جلوگیری کرده و از طرفی با دادن اطلاعات درست و بهنگام از این موجودی‌ها از خریدهای بی‌رویه و در نتیجه انباشت سرمایه ممانعت می‌نماید.

گستره و حجم فعالیت : کلیه عملیات کالا را برروی انواع موجودی‌های اقلام مستمر، اقلام پروژه، اقلام خرید مستقیم، اقلام مازاد مستمر، اقلام مازاد پروژه / خرید مستقیم، اقلام اسقاطی / خارج از رده‌ / تعمیری و اقلام رزرو شده با ارزش تقریبی 35 تریلیون ریال، در تقریباً ٦٠٠ انبار اصلی و فرعی در سطح صنعت نفت کنترل و مدیریت می‌کند. حجم این عملیات حدوداً ١٠٠٠٠٠ تراکنش در روز می‌باشد.

نوع اجراء : پیوسته (Online) و شامل بیش از ٦٠٠٠ برنامه کاربردی و ١٠٠٠٠ صفحه نمایش.

قابلیت اجراء : غیرمتمرکز بصورت لحظه‌ای و دارای بانک اطلاعاتی متمرکز با کنترل و حفاظت چندلایه.

ذینفعان داخل سازمان : کلیه واحدهای تدارکاتی و سفارشاتی و انبارهای اصلی و فرعی کالا و حسابداری‌ها و بازرسی کالا در سطح صنعت نفت.

ذینفعان خارج از سازمان : حسابرسان خارجی.

سال شروع بهره‌برداری : سال ١٣٧٥


 
 
امتیاز دهی